Szkółka Wędkarska

W myśl programu pozyskania młodzieży w szeregi PZW, podjęliśmy starania dotyczące realizacji zadań z niego wynikających. Uchwałą Zarządu Koła powołano do życia ,, Młodzieżowe Koło Miłośników Wędkarstwa.” Wezwanie przewodnictwa grupie młodzieżowej podjął kolega Zbigniew Stankiewicz, przy obiecanej pomocy Członków Zarządu.

„ Młodzieżowe Koło Miłośników Wędkarstwa ” pracę swą rozpoczęło 14.04.2006r., przy MGOK w Pilawie. Frekwencja niestety nie zachwycała... Na okres wakacji działalność zawieszono. Po przerwie, w miesiącu wrześniu, postanowiliśmy przenieść inicjatywę na teren szkoły.
Spotkało się to z aprobatą Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pilawie, a zwłaszcza Pani Ewy Włastowskiej, prowadzącej Świetlicę Terapeutyczną . Od tej pory wspólnie prowadzimy zajęcia dla uczniów tej szkoły z tematyki wędkarskiej , a „Młodzieżowe Koło Miłośników Wędkarstwa” zmieniło nazwę na „KÓŁKO WĘDKARSKIE”.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w klasach. Praktyczne na łowisku koła. Nie jesteśmy również obojętni na sprawy ekologii. Świadczą o tym przeprowadzane akcje „ sprzątanie świata” udokumentowane materiałem zdjęciowym, czy wystawa prac plastycznych wysłana na konkurs „Wędkarz Przyjacielem Przyrody”.

W roku szkolnym 2007-2008 liczba słuchaczy Kółka Wędkarskiego wynosiła:17-stu. W obecnym tj. 2008-2009 miesiącu październiku , liczba ta wynosi 27-miu.
Z ramienia Zarządu Koła, staramy się organizować dla tej grupy wiekowej osobne zawody wędkarskie do których należały:
• Zawody o puchar Pani Burmistrz – 03.06. 2007r., oraz – 01.06.2008r. z okazji Dnia Dziecka
• Zawody wewnętrzne dla członków „Kółka Wędkarskiego”- 12.06.2008r.
• Rodzinny piknik wędkarski – 08.08.2008r.
• Mikołajkowe zawody w wędkarstwie rzutowym dla członków Kółka Wędkarskiego - 04.12.2008r.

W kolejnych latach tj do 2016 r. staramy się zwiększać zakres ćwiczeń i wprowadzć różnorodność zagadnień wg uznania i możliwości słuchaczy, zaś zawody z okazji dnia dziecka czy też mikołajkowe zawody rzutowe stały się tradycją.

Miło jest nam stwierdzić, że ciągle się rozwijamy i wzajemnie od siebie uczymy. Tylko w tym roku(2008) przybyło w naszym Kole nr.51 Pilawa, aż 14-stu nowych Członków Uczestników. W roku 2009 liczba sięga 30-stu. Lista chętnych do wstąpienia w nasze szeregi stoi otworem i serdecznie witamy każdego, kto lubi obcować z przyrodą i cieszyć się tą formą relaksu.