ZAWODY O PUCHAR BURMISTRZA PILAWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Aktualności | 2016-05-30 | Publikujący: Koło nr 51 Pilawa

ZADOWOLENIA I SŁOŃCA - NIE BYŁO KOŃCA

To już po raz  10 najmłodsi wędkarze z naszej okolicy mogli świętować „Dzień Dziecka” nad Jordanem, startując w zawodach o puchar burmistrza Pilawy. Piękna słoneczna pogoda dopisała organizatorom.

Na starcie zameldowało się 18 zawodników (w większości członkowie szkółki wędkarskiej) w towarzystwie swoich opiekunów. Po zamknięciu listy startowej, głos zabrał przewodniczący ds. młodzieży koła kol. Zbigniew  Stankiewicz witając wszystkich bardzo serdecznie po czym  przedstawił regulamin zawodów. Sprawne losowanie stanowisk i wydanie napojów oraz przekąsek dla zawodników udających się na stanowiska i już można było przygotować się do łowienia.

Podczas tury zawodów trwającej blisko 2 godziny , wędkarze łowili z powodzeniem: karasie, płocie,       okonie, wzdręgi  i jazie. Nie było zawodników zerowych.

1.       BARTEK FIC – 1750 pkt.

2.       FILIP FIC – 1400 pkt.

3.       ROBERT WIRTEK – 1000 pkt. + big ryba – karaś pospolity 680 gr.

Na rozdaniu nagród nie mogło zabraknąć głównego patrona zawodów, pani burmistrz Albiny Łubian…

Wszyscy uczestnicy otrzymali z ręki gościa specjalnego medale pamiątkowe zaś czołowa trójka puchary, a za największą rybę zawodów statuetkę.

Przewodniczący ds. młodzieży złożył podziękowania na ręce pani burmistrz w imieniu wędkarzy koła i wszystkich uczestników zawodów za patronat nad zawodami oraz ufundowanie nagród.

Głos zabrała również pani burmistrz mówiąc o 10 latach współpracy i działalności koła na rzecz dzieci prowadząc szkółkę wędkarską.

Zarząd koła PZW nr 51 w Pilawie dziękuje również wszystkim uczestnikom zawodów i pomocnym w organizacji kolegom wędkarzom i pani Ewie Włastowskiej.