Rodzinny Piknik Wędkarski - Żelechów 2009.

Aktualności | 2009-08-19 | Publikujący: Koło nr 51 Pilawa

ŻELECHOWSKA GOŚCINNOŚĆ.

Po raz kolejny, wędkarze z Koła nr 51 w Pilawie; zaprosili swoich najbliższych do wzięcia udziału w „Rodzinnym Pikniku Wędkarskim”.

Miejscem tegorocznego spotkania rodzin wędkarskich był: Żelechów, a dokładnie: „łowisko specjalne” którego gospodarzem jest Koło nr 11.

Wszelkie mapy pogody i synoptycy – zapowiadali  piękny słoneczny dzień.

Po dotarciu na miejsce, powitał nas prezes koła w Żelechowie kol. Krzysztof  Lipiec.

Oddał nam do dyspozycji: rybaczówkę, plac do niej przyległy z miejscami parkingowymi, miejscem pod ognisko, stoły, krzesła, ławki, oraz łowisko.

Głównym punktem pikniku było przeprowadzenie zawodów: „ rodzinnych drużyn wędkarskich”. Zgłosiło się 32 drużyny. Ze względu na najmłodszych uczestników, zmieniono nieco (za ogólną zgodą) program zawodów, ograniczając się do rozegrania tylko jednej tury zawodów trwającej pięć godzin.

Po wylosowaniu stanowisk, zawodnicy udali się na stanowiska.

Radosne żarciki i śmiechy dały się słyszeć z każdego zakątka łowiska. Panie, które nie zdecydowały się na start, z uśmiechem serwowały zawodnikom: kawkę i wspaniałe domowe wypieki (ach, żeby tak zawsze na każdej wyprawie...).

Godzina 13-sta. Zakończenie zawodów. Po zważeniu ryb, formalnością było przedstawienie zwycięskich drużyn i ich wyników....

1.msce. Drużyna - Zbigniew Stankiewicz i Magdalena Stankiewicz ..6860 pkt.

2.msce. Drużyna - Ryszard Kowalski i Katarzyna Kowalska ..............3980 pkt.

3.msce. Drużyna - Michał Ciesielski ................................................... 2960 pkt.

4.msce. Drużyna - Mirosław Jarosławski i Sylwia Jarosławska .......... 2560 pkt.

5.msce. Drużyna - Wiesław Siarkiewicz  i Teresa Grzywka................ 2560 pkt.

(o czwartym mscu. decydowała ilość złowionych ryb w sztukach).

Statuetkę za największą rybę zawodów otrzymał: Piotrek Mianowski ...620 gr.

Druga część integracji rodzin wędkarskich odbywała się już w cieniu wiekowej lipy przy suto zastawionym stole. Dobry humor dopisywał. Żartom i opowieściom nie było końca.

I gdyby nie brak czasu kierowcy autokaru, to z pewnością biesiada trwała by do nocy.

Serdecznie dziękujemy: Panu burmistrzowi Żelechowa, całemu Zarządowi Koła nr 11 w Żelechowie i wszystkim jego wędkarzom za: okazanie wspaniałej gościnności, przygotowanie łowiska, użyczenie rybaczówki i wyposażenia. Chcemy nadal utrzymywać  dobre stosunki pomiędzy naszymi kołami z myślą integracji w przyszłym roku.

Pragniemy również serdecznie podziękować wszystkim przybyłym rodzinom wędkarskim za uczestnictwo w „Trzecim Pikniku Wędkarskim” (cieszy nas wspaniała frekwencja bo: 84 osoby) organizowanym przez Zarząd Koła nr 51 w Pilawie.