Szkółka Wędkarska

Aktualności | 2009-08-26 | Publikujący: Koło nr 51 Pilawa

Kółko zainteresowań

Główno prowadzący zajęcia kol Zbigniew Stankiewicz

Dzieci i młodzież zaczęła już odliczać ostatnie dni do końca beztroskich wakacji... Rodzice szykują szkolne wyprawki. My  jako Koło PZW też czynimy przygotowania do nowego roku szkolnego.

Funkcjonowanie na terenie szkoły podstawowej jednego z kół zainteresowań, jakim jest „Kółko Wędkarskie” jest naszym priorytetem.

Koleiny rok z rzędu stawiany sobie za zadanie przekazywanie najmłodszym wiedzy z zagadnień wędkarskich takich jak:

·        Etyka wędkarska

·        Ochrona środowiska

·        Bezpieczeństwo nad wodą

·        Rekreacja

·        Wędkarskie majsterkowanie

·        Regulamin (RAPR PZW)

·        Czy wreszcie: łowienie ryb (metody, sprzęt, przynęty, zanęty, węzły wędkarskie itp.)

Cieszy nas dotychczasowa frekwencja w zajęciach kameralnych, czy praktycznych nad stawem.

W przyszłym roku szkolnym chcemy położyć większy nacisk na pogłębianie wiedzy praktycznej słuchaczy. Myślę tu o: częstszych wyjściach nad wodę, sprawnym posługiwaniu się wędką, samodzielnym wyk. zestawów, węzłach wędkarskich, majsterkowaniu.

Praca z dziećmi jest bardzo fascynująca. Daje wiele radości i zadowolenia. Polecam podjąć wezwanie każdemu z kół wędkarskich, czy klubów. Wasz wysiłek na pewno nie pójdzie na marne. Olbrzymia satysfakcja i uśmiech dziecka częstokroć wynagradza nasze zaangażowanie.

Toteż chciałbym prosić kolegów wędkarzy z koła nr 51 w Pilawie (i nie tylko)  dysponujących wolnym czasem, aby zgłaszały się do prowadzących szkółkę wędkarską do pomocy.

W szczególności chodzi o zwiększenie liczby opiekunów na czas wyjść nad wodę (względy bezpieczeństwa). Pozwoliło by to na uczestnictwo większej liczby adeptów,  unikając w ten sposób podziału na grupy. Zapraszam.